Kategorie
Producent
Cena:
1
2
 
3
Start -» Mieszalnik Farby KABE -»
Powiększ - AQUATEX Farba dyspresyjno-krzemianowa do ścian i sufitów 2,5L (głęboko matowy) WYCENA KOLORU

AQUATEX Farba dyspresyjno-krzemianowa do ścian i sufitów 2,5L (głęboko matowy) WYCENA KOLORU

Stan magazynu: 50
Zapytaj o cenę...
info@narzedziowy.biz.pl
poleć produkt
 
powrót do poprzedniej strony

opis produktu:

AQUATEX Farba dyspresyjno-krzemianowa do ścian i sufitów 2,5L (głęboko matowy) WYCENA KOLORU

 

Produkt dostępny z mieszalnika.

Cena za  2,5L uzależniona od wybranego koloru.

Wzornik kolorów dostępny TUTAJ

 

W celu uzyskania informacji dot. ceny za konkretny kolor prosimy o kontakt mailowy:  info@narzedziowy.biz.pl

lub telefoniczny : 695 666 041  oraz 697 639 535

 

Dyspersyjno-krzemianowa farba nawierzchniowa do wykonywania ochronno-dekoracyjnych powłok malarskich wewnątrz budynków. Wytwarzana na bazie innowacyjnej szwajcarskiej technologii, w połączeniu krzemianowego i dyspersyjnego środka wiążącego. Charakteryzuje się tym, że nie zmienia właściwości retencyjnych podłoża (ściany w sposób naturalny przyjmują i oddają wilgoć), dzięki czemu w pomieszczeniach „mokrych” (takich jak: kuchnie, łazienki, pralnie, pomieszczenia w przyziemiu budynku) zmniejsza się zawartość wilgoci w powietrzu. W takich pomieszczeniach jest szczególnie polecana do malowania sufitów i górnych powierzchni ścian. Farba AQUATEX służy również do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach „suchych” (jak np.: salon, sypialnia, sale konferencyjne czy pomieszczenia biurowe). Stosowana jest do pierwotnego i renowacyjnego malowania podłoży mineralnych (jak np.: beton, tynki wapienne, wapienno-cementowe, cementowe i gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe), jak i pokrytych dobrze związaną powłoką, wyprawą na bazie tworzyw sztucznych. Nowe podłoża mineralne (jak tynki cementowe i cementowo-wapienne) nie wymagają białkowania czy gruntowania i mogą być malowane farbą już po upływie 14 dni od ich wykonania.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. W przypadku występowania porostu grzybów podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie odkazić preparatem ALGIZID. Przebarwienia, plamy nikotynowe i wykwity po zaciekach wodnych należy wcześniej przemalować farbą izolującą MILAMAT. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. Pozostałości farb klejowych lub wapiennych należy dokładnie usunąć, a podłoże zmyć wodą. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są znaczne, ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą KOMBI FINISZ, a następnie całą powierzchnię wygładzić masą szpachlową PROFINISZ. Przy małych nierównościach można od razu zastosować szpachlówkę PROFINISZ. Podłoża chłonne przed nakładaniem mas i/lub zapraw szpachlowych należy zagruntować preparatemBUDOGRUNT WG. Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne można malować po upływie 2 tygodniowego okresu sezonowania, tynki gipsowe po tygodniu, natomiast tzw. „suchą zabudowę”bezpośrednio po przeszlifowaniu i odpyleniu.Uwaga: Bezpośrednio przed nanoszeniem farby powierzchnie wykonane z materiałów wrażliwych na alkalia (jak np.: drewno, metal, szkło lub cegła klinkierowa) należy zabezpieczyć przed zachlapaniem.Masa szpachlowa PROFINISZ może być stosowana tylko w pomieszczeniach, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.

PRZYGOTOWANIE FARBY: Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. W razie potrzeby farbę można rozcieńczyć określoną ilością wody, dodając do pierwszego malowania 20÷30% objętościowych,a do drugiego 5÷15% (przy ustalaniu ilości wody należy uwzględnić rodzaj podłoża, warunki wysychania i technikę aplikacji).Uwaga: Mieszanie farby AQUATEX z innymi farbami może spowodować obniżenie parametrów technicznych produktu.

NANOSZENIE:Farbę nanosić na podłoże w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub przez natrysk (w tym także metodą „airless”). Zaleca się zastosowanie wałka malarskiego z runa owczego o dł.włosia 18 mm. Drugą warstwę farby nanosić dopiero po wyschnięciu pierwszej warstwy.WYSYCHANIE: W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną w jednym cyklu roboczym materiałem z tej samej partii produkcyjnej. Podczas nanoszenia i wiązania farby powinna występować temperatura powietrza powyżej +5°C. Bezpośrednio po wykonaniu prac, narzędzia należy umyć wodą.Uwaga: Niska temperatura i duża wilgotność powietrza mogą mieć niekorzystny wpływ na odcień powłoki malarskiej.

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE: W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną, w jednym cyklu roboczym, materiałem z tejsamej partii produkcyjnej. Podczas nanoszenia i wiązania farby powinna występować temperatura powietrza powyżej +5oC. Bezpośrednio po zakończeniu prac, narzędzia należy umyć wodą.Uwaga: Niska temperatura i duża wilgotność powietrza mogą mieć niekorzystny wpływ na odcień powłoki malarskiej.

 

Bazowy środek wiążący spoiwo kopolimerowe i potasowe szkło wodne
Pigmenty nieorganiczne pigmenty barwne
Gęstość ok. 1,50 g/cm³
Kolory biały i wybrane kolory wg wzornika KABE oraz kolory pastelowe wg dostarczonego wzoru
Stopień połysku głęboko matowy
Rozcieńczalnik woda
Średnie zużycie ok. 0,22 l/m² (przy dwukrotnym malowaniu na gładkim podłożu)
Temperatura stosowania (powietrza i podłoża) od +5°C do +25°C
Względna wilgotność powietrza ≤80%
Względny opór dyfuzyjny przy gr. powłoki 140 μm Sd = 0,02 m  |  Współczynnik nasiąkliwości powierzchniowej w = 0,058 kg/m² • h0,5
Nie masz konta? Zarejestruj się
...jest pusty

Jeżeli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o promocjach i nowościach w naszym sklepie
Zapisz się do Newslettera!
kom 695 666 041

Jeżeli spodobał Ci się nasz sklep poinformuj o tym swoich przyjaciół.
Copyright © narzedziowy.biz.pl wizyt: 9007029 on-line: 17 Realizacja: Agencja Interaktywna Intellect