Kategorie
Producent
Cena:
1
2
 
3
Start -» MASY,GŁADZIE SZPACHLOWE,FUGI, GRUNTY,ŚRODKI GRZYBOBÓJCZE -»
Powiększ - ALGIZID Preparat do usuwania glonów i grzybów 1L

ALGIZID Preparat do usuwania glonów i grzybów 1L

Stan magazynu: 6
cena: 10.00zł
poleć produkt
 
powrót do poprzedniej strony

opis produktu:

 ALGIZID Preparat do usuwania glonów i grzybów

 

Preparat do usuwania nalotu glonów, grzybów i porostów występujących na zewnątrz i wewnątrz budynków. Szczególnie polecany do oczyszczenia i odkażenia podłoża przed wykonaniem nowej powłoki malarskiej lub wyprawy tynkarskiej.
Przeznaczony do stosowania na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, kamień, tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty cementowo-włóknowe), jak i na podłożach pokrytych powłokami lub wyprawami na bazie tworzyw sztucznych.
Uwaga: W przypadku stosowania preparatu na innych podłożach niż wymienione powyżej zalecane jest wcześniejsze wykonanie prób na niewidocznym fragmencie podłoża. W celu zapewnienia długotrwałej ochrony przed rozwojem glonów lub grzybów powierzchnię oczyszczoną preparatem ALGIZID należy zabezpieczyć tynkiem lub farbą z dodatkiem aktywnego środka powłokowego (usługa dodatkowa).

azowe środki aktywne

  mieszanina biocydów o działaniu glono- i grzybobójczym
Gęstość objętościowa ok. 1,00 g/cm³
Średnie zużycie 0,15÷0,20 l/m² w zależności od intensywności występującego porostu
Temperatura stosowania (powietrza i podłoża) od +5°C do +25°C
Względna wilgotność powietrza ≤75%
Opakowania Jednorazowe opakowanie plastikowe zawierające 1 i 5 l produktu
Przechowywanie Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze od +5°C do +25°C  |  Produkt zabezpieczyć przed dostępem dzieci. Preparat napoczęty szczelnie zamknąć i jak najszybciej zużyć
Okres przydatności do stosowania 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu wyrobu, przy oryginalnie zamkniętym opakowaniu

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: W przypadku występowania intensywnego porostu glonów i/lub grzybów na elewacji, podłoże należy oczyścić w sposób mechaniczny (np. przy użyciu szczotki z twardym włosiem) a następnie całość zmyć wodą pod ciśnieniem. Podłoże znajdujące się wewnątrz budynku należy oczyścić w sposób mechaniczny bez spłukiwania wodą.

PRZYGOTOWANIE PREPARATU: Opakowanie zawiera produkt przeznaczony do bezpośredniego stosowania. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z informacjami podanymi na etykiecie produktu.

NANOSZENIE: Preparat nanosić na podłoże za pomocą pędzla, szczotki lub przez natrysk (przy użyciu opryskiwacza ogrodowego), starając się równomiernie i dokładnie pokryć całą powierzchnie przeznaczoną do renowacji. Po nałożeniu preparatu należy odczekać od 6 do 12 godzin. Następnie przy użyciu wody pod ciśnieniem dokładnie zmyć całą powierzchnię. Przy silnym skażeniu podłoża zabieg odkażania należy powtórzyć.

WYSYCHANIE: Okres sezonowania naniesionej na podłoże jednej warstwy preparatu (przy wysychaniu w temperaturze powietrza +20°C i wilgotności względnej powietrza 65%) wynosi 12 godzin. Po upływie tego okresu można rozpocząć dalsze prace renowacyjne.Uwaga: Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza mogą wydłużyć okres schnięcia preparatu.

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE: W przypadku występowania intensywnego porostu glonów i grzybów należy przeprowadzić ocenę techniczną budynku, celem określenia zakresu prac koniecznych do skutecznego usunięcia skażenia mikrobiologicznego. Preparat posiada właściwości drażniące i jest szkodliwy dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Podczas prac zalecane jest stosowanie odzieży ochronnej (okulary ochronne, rękawice gumowe, maska chroniąca drogi oddechowe). Nie należy rozprowadzać środka w pobliżu roślin, krzewów. Chronić przed przedostaniem się do zbiorników wodnych.Substancje czynne są biologicznie rozkładane poniżej progu szkodliwości dla mikroorganizmów. Nie dopuszczać do przedostania się produktu do ścieków, gleby, wód powierzchniowych. 

Podobne produkty:

Nie masz konta? Zarejestruj się
...jest pusty

Jeżeli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o promocjach i nowościach w naszym sklepie
Zapisz się do Newslettera!
kom 695 666 041

Jeżeli spodobał Ci się nasz sklep poinformuj o tym swoich przyjaciół.
Copyright © narzedziowy.biz.pl wizyt: 9382541 on-line: 34 Realizacja: Agencja Interaktywna Intellect