Kategorie
Producent
Cena:
1
2
 
3
Powiększ - MB BUDSTYR  Zaprawa klejąca do zatapiania siatki i przyklejania styropianu 25KG

MB BUDSTYR Zaprawa klejąca do zatapiania siatki i przyklejania styropianu 25KG

Stan magazynu: 42
cena: 19.20zł
poleć produkt
 
powrót do poprzedniej strony

opis produktu:

MB BUDSTYR

Zaprawa klejąca do zatapiania siatki i przyklejania styropianu

 

ZASTOSOWANIE 

Klej do wykonywania warstwy zbrojonej w technologii ocieplania

budynków.Klej do przyklejania płyt styropianowych do zewnątrz

ścian budynków.Płyty izolacyjne przyklejane zaprawą

MB BUDSTYR wymagają mocowania kołkami

rozporowymi.Podłożami do przyklejania płyt izolacyjnych

mogą być betony zwykłe, mury z elementów ceramicznych,

z betonów lekkich kruszywowych i komórkowych

o powierzchniach surowych.

SPECYFIKACJA

Jako zaprawa klejąca w postaci suchej mieszanki po zarobieniu

z Wodą tworzy jednorodną masę klejącą o bardzo dobrych

właściwościach roboczych i przyczepności do podłoża.

 

Po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporna.

 

Dane techniczne

Skład:

Cement portlandzki, wypełniacze mineralne, polimery, domieszki organiczne

Gęstość nasypowa suchej mieszanki:

ok.1,45 g/cm3

Przyczepność do betonu w stanie powietrzno-suchym:

≥0,3 MPa

Przyczepność do styropianu

≥0,1 MPa

Zawartość rozpuszczalnego chromu VI w przeliczeniu na ogólną masę wyrobu:

0,0002%

 

Dane wykonawcze

Temperatura stosowania:

od +5°C do +25°C

Proporcje mieszania z wodą:

6,0- 6,3 litrów wody na 25 kg suchej mieszanki

Czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą:

ok. 2 godziny (w temperaturze otoczenia +20°C)

Zużycie:

ok. 4-5 kg/m2

 

Klejenie

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być trwałe, stabilne, równe, nieulegające odkształceniom, oraz pozbawione wszelkich zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność (tj. smary, kurz, farby, wapno, oleje, środki antyadhezyjne).

Zaleca się wykonywanie prac po okresie osiadania, skurczu i schnięcia murów lub skurczu ścian, bądź innych elementów z betonu, tj. po upływie, co najmniej 3 miesięcy w

przypadku ścian murowanych i co najmniej 5 miesięcy w przypadku ścian i elementów betonowych.

Elementy odpadające należy usunąć. Powierzchnie w zależności od potrzeb należy oczyścić mechanicznie a następnie zmyć wodą i odczekać aż wyschnie. Podłoża zbyt chłonne należy zagruntować. Gruntowanie należy przeprowadzić również w przypadku, gdy podłoże stanowią np. słabsze tynki cementowe, cementowo-wapienne, a także mury wykonane z betonu komórkowego lub pustaków żużlobetonowych.

Do wykonania warstwy zbrojonej można przystąpić nie wcześniej niż po trzech dniach od przyklejenia płyt. Szpary większe niż 2 mm powinny być wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Warstwa termoizolacji przed wykonywaniem warstwy zbrojącej

powinna być wyrównana (papierem ściernym), a następnie oczyszczona z pyłu.

Przygotowanie zaprawy :

Zawartość worka należy zarobić z odpowiednią ilością chłodnej i czystej wody. Mieszać mechanicznie przy pomocy wolnoobrotowego mieszadła przez około 4 minut do uzyskania jednorodnej masy. Odstawić na czas dojrzewania (ok. 4-6 minut) i ponownie wymieszać. Po przygotowaniu pierwszej partii zaprawy należy sprawdzić jej konsystencje i w razie potrzeby skorygować ilość potrzebnej wody. Zaleca się, aby wszystkie kolejne partie zaprawy były przygotowywane w identyczny sposób by miały identyczne właściwości robocze. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w ciągu ok. 2 godzin.

Sposób stosowania:

Przyklejanie płyt

Zaprawę klejącą należy nanieść na wewnętrzną stronę płyty metodą „pasmowo-punktową”. Polega ona na wykonaniu ciągłej pryzmy obwodowej (o szerokości 4 cm) przy krawędzi płyty i równomiernym rozłożeniu na całej powierzchni 5-6 placków o średnicy 10-12 cm. W sumie należy nałożyć taką ilość masy, aby pokrywała ona, co najmniej 40 % powierzchni płyty i zapewniała w ten sposób odpowiednie połączenie płyty ze ścianą. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia tak, by grubość zaprawy pod płytą nie przekraczała 1 cm. Przy równych i gładkich podłożach, dopuszczalne jest równomierne rozprowadzanie zaprawy pacą ząbkowaną, co najmniej 10x10 mm. Nadmiar wyciśniętej zaprawy klejącej należy usunąć, aby na obrzeżach nie pozostały żadne jej resztki. Do prowadzenia dalszych prac, tj.: wyrównania i oczyszczenia powierzchni płyt, dodatkowego mocowania kołkami rozprężnymi,

wykonania warstwy zbrojonej tkaniną szklaną przy użyciu zaprawy MB Budstyr , można przystąpić nie wcześniej niż po 3 dniach od przyklejenia płyt izolacyjnych. Prac nie należy prowadzić w czasie opadów atmosferycznych, podczas silnego wiatru i przy dużym nasłonecznieniu elewacji, bez specjalnych osłon ograniczających wpływ czynników atmosferycznych.

Wykonywanie warstwy zbrojonej

Warstwę zbrojoną stanowi siatka zbrojąca, wykonana z włókna szklanego, zatopiona w zaprawie klejącej. Na zamocowane płyty nakładamy cienką warstwę zaprawy pasmem o szerokości zastosowanej tkaniny zbrojącej. Po jej wstępnym związaniu, gładką pacą stalową nakładamy kolejną warstwę zaprawy i rozprowadzamy ją równomiernie po powierzchni pacą ząbkowaną. W zaprawie zatapiamy pas siatki. Najpierw wciskamy go w kilku punktach w nałożoną masę, a później dokładnie zatapiamy pacą ząbkowaną tak, by siatka była całkowicie niewidoczna. Warstwa zbrojona pojedynczą tkaniną powinna mieć grubość 3-5mm. Sąsiednie pasy tkaniny zbrojącej należy układać z minimum 10 cm zakładem. Pozostałe nierówności należy zeszlifować, ponieważ mogą uniemożliwić prawidłowe wykonanie tynku.

 

Czyszczenie narzędzi

Czysta wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.

 

Opakowania

Worki 25 kg na paletach po 42 sztuki.

 

Przechowywanie

Do 12 miesięcy od daty produkcji, klej należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych.

 

Ostrzeżenie

Preparat drażniący - zawiera cement. Produkt po zarobieniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza.

 

Podobne produkty:

Nie masz konta? Zarejestruj się
...jest pusty

Jeżeli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o promocjach i nowościach w naszym sklepie
Zapisz się do Newslettera!
kom 695 666 041

Jeżeli spodobał Ci się nasz sklep poinformuj o tym swoich przyjaciół.
Copyright © narzedziowy.biz.pl wizyt: 8796404 on-line: 31 Realizacja: Agencja Interaktywna Intellect